УПРАВЛІННЯ ФІНАНСОВИМ ПОТЕНЦІАЛОМ ОРГАНІЗАЦІЙ ЧЕРЕЗ ПРИЗМУ РЕЗУЛЬТАТИВНОСТІ

Автор(и)

DOI:

https://doi.org/10.30838/EP.200.191-199

Ключові слова:

балансування за цілями, результативність, фінансові ресурси, власний грошовий капітал, позиковий капітал, баланс

Анотація

Актуальність дослідження зумовлена значущістю процесів формування та прирощення фінансового потенціалу в сучасних організаціях, що реалізуються через систематичні заходи, спрямовані на створення, накопичення та збільшення фінансових ресурсів для забезпечення стабільного розвитку, конкурентоспроможності та досягнення стратегічних цілей. Метою статті є конкретизація особливостей управління фінансовим потенціалом організацій, з акцентом на результативні процеси його формування та прирощення. У межах дослідження процесів формування та прирощення фінансового потенціалу організацій була використана така система прийомів і методів, як аналіз, синтез та порівняльний аналіз. За результатами дослідження доведено, що сукупність відомих особливостей управління фінансовим потенціалом організацій має бути достатньою для організації системного аналізу процесів його формування та прирощення, орієнтуючись на їх загальну результативність за напрямками ідентифікації стану (зміст статичних та динамічних візуалізацій балансу), можливих сценаріїв змін та важливих напрямків коригування загальної змінності. Вивчення змісту окреслених процесів довело, що вони є дієвими у пошуку оптимальної структури фінансових ресурсів та пов’язаних з нею можливостей організації для погашення своїх зобов'язань і забезпечення прийнятного рівня прибутку. При цьому звернуто увагу на важливість окреслення сукупності взаємозв'язаних способів та прийомів формування і прирощення фінансового потенціалу, враховуючи різницю, що виникає через відмінності в підходах до реалізації концепції ефективного управління. Доведено, що основним аспектом у менеджменті фінансового потенціалу є балансування за цілями (алгоритми такого балансування орієнтовані на досягнення фінансових цілей та завдань, визначених заздалегідь). Підкреслено значущість виокремлення окремих зон і правил балансування складових, які спрямовують і забезпечують належний процес формування та прирощення фінансового потенціалу. Перспективи подальших досліджень полягають у розробці нових методик для удосконалення процесів формування та прирощення фінансового потенціалу з урахуванням сучасних можливостей балансування його складових за цілями та параметрами результативності.

Посилання

Брадул О.М. (2018). Оптимальна структура балансу як передумова фінансової стійкості підприєм-ства. Modern Economics. Вип. 12. С. 12-20.

Господарські операції: оформлюємо правильно. Головбух. (2017). URL: https://buhplatforma.com.ua/article/6992-gospodarsk-operats.

Громова А.Є. (2017). Фінансовий потенціал, як основа формування прибутку підприємства. Інфраструктура ринку, Вип. 5. С. 75-78.

Деркач С. (2020). Як збільшити статутний капітал ТОВ: алгоритми, Юридична газета, Вип. 6(172). URL: https://yur-gazeta.com/publications/practice/korporativne-pravo-ma/yak-zbilshiti-statutniy-kapital-tov-algoritmi.html.

Добрянська Н.А., Поліщук Т.С. (2015). Бухгалтерський баланс та його аналіз. Ефективна економіка, Вип. 10. URL: http://www.economy.nayka.com.ua/?op=1&z=4367.

Єпіфанова І.Ю., Ревенко В.С. (2016). Особливості управління фінансовим результатом від операційної діяльності підприємства. Східна Європа: Економіка, бізнес та управління, Вип. 2(02). С. 160-166.

Ткаченко І.П. (уклад.). (2020). Конспект лекцій з дисципліни «Фінансовий аналіз» для здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) за спеціальністю 071 «Облік і оподаткування». Кам’янське, ДДТУ, 223 с.

Маслиган О.О. (2021). Теоретико-методологічні засади формування та розвитку туристичнорекреа-ційних кластерів у регіонах України»: дис. … доктора економ. наук: 08.00.05. Львів: ДУ «Інститут регіональних досліджень ім. М.І. Долішнього НАН України», 469 с.

Maslуhan, O., Kulinich, T., Zhadanova, Yu., Biletska, N., & Buhaiova, M. (2022). Management model of fi-nancial potential of the production enterprise: монографія. Odesa: KUPRIENKO SV, 122 p.

Нестерова С.В. (2015). Адаптація балансу для оцінки фінансового стану підприємства. Економіка і суспільство, № 1. С. 55-59.

Світлична Т.І. (2016). Конспект лекцій з дисципліни «Економіка і організація діяльності будівельного підприємства». Харків: ХНУМГ ім. О.М. Бекетова, 37 с.

Шурпенкова Р., Демко І. (2013). Баланс як основне джерело інформації для прийняття управлінських рішень. Вісник Львівського національного аграрного університету. Серія: Економіка АПК, Вип. 20(1). С. 167-173.

##submission.downloads##

Опубліковано

2025-05-09

Номер

Розділ

Наукові статті